«

»

cze 17 2019

Wydrukuj to Wpis

Wyjazd studyjny do Boszkowa w ramach realizacji operacji z Konkursu 3/2019 – KSOW

W dniach od 09-12.06.2019 r. dwudziestoosobowa grupa z Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Dolina Noteci” przebywała na wyjeździe studyjnym w Boszkowie z wizytą u partnera projektu Wielkopolskiej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior. Celem wyjazdu było zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Podczas pobytu mieliśmy okazję zobaczyć realizowane projekty z dotacji PROW. Obejrzeliśmy m.in. boiska nad Jeziorem Dominickim, które służą mieszkańcom oraz Klubowi Sportowemu “Sokół”,  pokaz tresury psów w Pieskolandii w Henrykowie, Izbę  Regionalną i odnowiony wiatrak w Bókówcu Górnym ,  a także mogliśmy spróbować lodów rzemieślniczych wyprodukowanych przez Pana Leszka w Przemęcie.  Zostaliśmy również zaproszeni na spacer po Bojanowie z wiceburmistrzem Panem Krzysztofem Kurpiszem i mieliśmy okazję zobaczyć plac zabaw dla dzieci oraz zrewitalizowany park w Bojanowie.

Informacje o naszej wizycie w Bojanowie można również znaleźć na stronie Urzędu Gminy Bojanowo:

http://www.gminabojanowo.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&sub=8&menu=9&dzialy=9&akcja=artykul&artykul=5220&fbclid=IwAR3M-Fx8iL06AK70NC75OfJgQ7QmCr5W0g4pVTzq2WfN06svsV2–YU1sE4

Oprócz tego zwiedziliśmy Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej oraz zabytkowy Browar w Bojanowie.

Podczas uroczystej kolacji, wraz z partnerami: Wielkopolską Grupą Działania Krainą Lasów i Jezior, Stowarzyszeniem “Młodość i Doświadczenie” oraz Stowarzyszeniem Osób po Endoprotezoplastyce Biodra “Bioderko” zaprezentowaliśmy działalność naszych stowarzyszeń.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W wyniku realizacji operacji osiągnięte zostały następujące rezultaty: upowszechnianie wiedzy dotyczącej zarządzania projektami z zakresu rozwoju obszarów wiejskich oraz w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru, a także Promocja jakości życia na wsi lub promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

foto3foto4foto8foto6foto9foto11foto10

 

 

Permalink do tego artykułu: https://dolinanoteci.com.pl/?p=7574