Nabór nr FEWP.08.01-IZ.00-002/24
1. Chodzieski Dom Kultury posiada osobowość prawną i jest właścicielem gruntu. Czy w związku z tym sam może być Wnioskodawcą?
W przypadku gdy Chodzieski Dom Kultury wpisuje się w typ wnioskodawcy wynikający z Państwa LSR, może być Wnioskodawcą w ramach naboru z obszaru Kultury.
2. W związku z zaplanowanym naborem w dniach 12.11.2024 r. do 29.11.2024 r. czy Wnioskodawca składający wniosek powinien mieć pozwolenie na budowę lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót z datą do 29.11.2024 r., czy może o takie pozwolenie wystąpić dopiero po wyborze wniosku do dofinansowania?
Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków (część V), Wnioskodawca zobowiązany jest do przedłożenia pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności/ zgłoszenia wykonania robót budowlanych wraz z zaświadczeniem organu o niewnoszeniu sprzeciwu, najpóźniej na etapie umowy o dofinansowanie (w terminie 10 dni roboczych, licząc od daty otrzymania informacji o wyborze projektu do dofinansowania).
Wnioskodawca musi dysponować pozwoleniem na budowę (z klauzulą ostateczności) na etapie podpisania umowy o dofinansowanie. W tym kontekście nie ma znaczenia czy wystąpi o pozwolenie na budowę przed dniem zakończenia naboru, czy też po.
3. Czy Wnioskodawca może wnieść do projektu wkład własny w wysokości np. 60%?
Odpowiadając na poniższe pytanie, informuję, że wysokość wkładu własnego zależy od projektu i Wnioskodawcy, jednakże nie może wynieść więcej niż maksymalny procentowy poziom dofinansowania przewidziany w naborze.
Zwracam uwagę, że przygotowując montaż finansowy projektu, należy pod uwagę istnienie ewentualnych preferencji punktowych za wysokość wkładu własnego, która mogłaby wynikać z Lokalnych Kryteriów Wyboru