«

»

gru 27 2016

Wydrukuj to Wpis

Pouczenie o prawie do wniesienia protestu

  1. Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378), w terminie 7 dni od dnia dokonania wyboru operacji realizowanych przez podmioty inne niż LGD, LGD przekazuje Zarządowi Województwa wnioski o udzielenie wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 1303/2013, dotyczące wybranych operacji wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie wyboru operacji.
  2. Zgodnie z art. 23 ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. Poz. 378), jeżeli są spełnione warunki udzielenia wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 1303/2013, Zarząd Województwa udziela wsparcia zgodnie z przepisami regulującymi zasady wsparcia z udziałem poszczególnych EFSI, do limitu środków wskazanego w ogłoszeniu o naborze wniosków o udzielenie wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 1303/2013.
  3. Na podstawie art. 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378), podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo wniesienia protestu. Protest wnosi się w formie pisemnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji o wyniku weryfikacji wstępnej/wyborze operacji do finansowania do Zarządu Województwa za pośrednictwem LGD. Protest powinien zawierać:
    1. oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu,
    2. oznaczenie wnioskodawcy,
    3. numer wniosku o dofinansowanie projektu,
    4. wskazanie kryteriów oceny, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, z uzasadnieniem,
    5. wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem,
    6. podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
  4. Protest pozostawia się bez rozpatrzenia jeżeli został wniesiony:
    1. po terminie,
    2. przez podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania,
    3. bez wskazania kryteriów oceny, z których wnioskodawcy się nie zgadza, z uzasadnieniem.

Permalink do tego artykułu: https://dolinanoteci.com.pl/?p=5077