W dniu 28.11.2023 r. Dyrektor Biura LGD bierze udział w konferencji “PRAKTYCZNE ASPEKTY REALIZACJI PROJEKTÓW UNIJNYCH W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ”, która odbywa się w Poznaniu w Collegium IuridIcum Novum UAM.
Organizatorami konferencji są: Wielkopolska Grupa Prawnicza Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy Sp.k.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Wydział Prawa i Administracji UAM.
Podczas spotkania omawiane są trzy bloki tematyczne:
1. Założenia prawne i praktyczne nowej perspektywy finansowej: problemy konstytucyjne stosowania regulacji prawnych w obszarze wsparcia beneficjentów środkami z budżetu unijnego, zmiany w udzielaniu zamówień w projektach w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, zmiany w udzielaniu zamówień w projektach w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, środki unijne na wsparcie inwestycji technologicznych w przedsiębiorstwach – praktyczne aspekty (nabory, terminy, warunki finansowe).
2. Możliwości pozyskania dofinansowania w ramach perspektywy 2021-2027: oferta i nabory Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Słowa klucze w Ścieżce Smart: innowacje, zazielenienie, dostępność, badania i rozwój, co nowego czeka beneficjentów w ramach nowej perspektywy finansowej, preferencyjna oferta finansowa dla przedsiębiorstw i podmiotów publicznych, instrumenty Finansowe UE dla przedsiębiorców – aktualna oferta i rekomendacje praktyczne.
3. Korekty finansowe oraz realizacja umowy w projekcie: realizacja umów w ramach zasady konkurencyjności według Wytycznych dotyczących kwalifikowalności 2021-2027 – klauzule rewizyjne i zmiany umowy, realizacja umów w ramach zasady konkurencyjności według Wytycznych dotyczących kwalifikowalności 2021-2027 – klauzule rewizyjne i zmiany umowy, dobre praktyki przy realizacji projektów finansowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, jak uniknąć nałożenia korekty finansowej? Najczęstsze błędy popełniane przez beneficjentów w postępowaniach dofinansowanych ze środków zewnętrznych.